OYUN VE MASAL ATÖLYESİ

OYUN-MASAL ATÖLYESİ

Çocuklar biz yetişkinler gibi yaşadıklarını, duygularını ve içinde bulundukları durumları konuşamazlar, anlatamazlar, anlamlı hale getiremezler. Çocuklar yaşadıkları olayları, durumları, edindikleri deneyim ve tecrübelerini oyunlarında ve oyunlaştırdıkları masal ve hikayeler ile ifade ederler.  Onların dünyasına girmenin, anlamanın, onların çok yönlü gelişimlerini desteklemenin en önemli yolu oyunları ve masallarıdır. Bu önemden hareketle Oyun Masal Atölyemiz ile 3-3,5 yaş arası çocuklarımızın yaşıtları ile bir arada bulunmaları, birlikte olma becerisi,arkadaşlık kurabilme, paylaşma, işbirliği, sorumluluk alma, dil, anlatım ve konuşma becerisi, hatırlama becerisi, empati kurabilme becerisi, hayal gücü,  araştırma ve sorgulama, dikkatini verme, umut ve güven değerlerinin beslenmesine, gelişmesine destek verilmektedir.
Atölyemiz çocuğun kendi ruh halini açık bir şekilde ifade etmesini ve velilerin çocukların anlatmak istediklerini anlamalarını sağlamaktadır.Çocukların masallarındaki imgelerin önemi büyüktür, bunu anlayabilmek aileler için çok büyük önem arz etmektedir.

Oyun-Masal Atölye programlarına her çocuk kendi yaş grubu ile haftada bir gün,  1 saat anne veya babası ile birlikte katılmaktadır. Aileler yapılan etkinliklerde çocukları ile birlikte nitelikli zaman geçirebilmekte,  onları farklı ortam ve durumlarda gözlemleyebilme şansı bulmaktadırlar.

 

 

 

GÜN                                                          ÇARŞAMBA                                                                     
SAAT                 13:30-14:30
YAŞ GRUBU       3 - 3,5 YAŞ (36 VE 39 AYLAR)
BAŞLANGIÇ-BİTİŞ     24 EKİM 2018- 09 OCAK 2019
KATKI BEDELİ                      200 TL 

 

 

GÜN  CUMA 
SAAT 13:30-14:30
YAŞ GRUBU                        3 - 3,5 YAŞ (36 VE 39 AYLAR)
BAŞLANGIÇ-BİTİŞ                      26 EKİM 2018- 11 OCAK 2019
KATKI BEDELİ  200 TL