ERKEN KEŞİF ATÖLYESİ

ERKEN KEŞİF ATÖLYESİ

Çocuklar "kendi yollarından” öğrenirler, doğru biçimleri, yanlış biçimleri deneye deneye bulurlar ve.Her çocuk dünyayı kendisi için yeniden keşfeder.
Çocukların kendisini ve yaşadığı çevreyi keşfetmesine yardımcı olması amacıyla kurulan Erken Keşif Atölyemizde çocuklar gelişimsel özellikleri, bireysel farklılıkları, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ekolojik yaklaşımla planlanan doğa etkinlikleri, kavramsal oyun, görsel algı, seramik, tasarla / kendin yap etkinliklerle desteklenmektedir.Atölyemize 4,5-6 yaş arası çocuklar katılabilmektedir.
Çocuklarının yeteneklerinin erken yaşta keşfedilmesi ve doğru yönlendirme yapılması önemlidir.Bu yüzden erken keşif atölyesinin çocuklar üzerinde yaptığı taramanın çıktıları aileler ve gelecekleri için büyük önem arz etmektedir.
Atölye çalışması hafta içi ve haftalık 1,5 saattir. Atölyede Çocukların;  Mantık ve yaratıcılığı,Üç boyutlu düşünme becerisini,El göz koordinasyonu,Dikkat ve denge , Planlama, organizasyon ve sıralama, Mekânsal algı ve farkındalığı, Keşfetme dürtüsünü ,Merak duygusunu,İnce motor kas becerisini,Takım çalışması alışkanlığı,Sosyal ve dil gelişimini,Muhakeme etme ve analitik düşünme becerisini geliştirmektedir.

 

 

 

 

 

GÜN                                   ÇARŞAMBA                                  
SAAT 10:30-12:00
YAŞ GRUBU 4,5-6 YAŞ (50 AY VE ÜZERİ)
BAŞLANGIÇ-BİTİŞ                         24 EKİM 2018 - 09 OCAK 2019
KATKI BEDELİ 250 TL

 

GÜN         CUMA 
SAAT        10:30-12:00
YAŞ GRUBU 4,5-6 YAŞ (50 AY VE ÜZERİ)
BAŞLANGIÇ-BİTİŞ                          26 EKİM 2018 - 11 OCAK 2019
KATKI BEDELİ                  250 TL