OKÇULUK ATÖLYESİ

OKÇULUK ATÖLYESİ


Okçuluk atölyesi başta dikkat, konsantrasyon ve odaklanma olmak üzere, beynin rahatlamasını bir anlamda zihinsel meditasyonunu sağlamaktadır.

Atölyemize 9 ve üzeri yaş gruplarındaki herkes katılabilir. 8 yaşındaki çocuklar tam sınırdadır antrenör denetiminde tanıtım dersine sokularak yapabilirliğine bakılır ve ona göre yönlendirilir.

Temiz ve önü açık bir spor dalıdır düzenli olarak yapıldığı takdirde özellikle bayan sporcularda milli takım şansı artmaktadır.

Günümüzde televizyon, telefonlar, tabletler hiperaktiviteye ve dikkat dağınıklığına sebep olmaktadır, buda çocukların ve yetişkinlerin sosyal ilişkileri başta olmak üzere, iş yerlerinde ve okullarında aşılması gereken büyük bir problem haline gelmiştir. İlaçsız olarak tedavi yöntemlerinin başında okçuluk gelmektedir. Ayrıca okçuluk düzenli yapıldığında skolyoz denilen omurilik ve boyun rahatsızlığının tedavisidir. Çocuklardaki kamburluk ve duruş bozukluklarını tedavide önemli bir etkendir. Peygamber efendimiz okçulukla alakalı olarak 40 tane hadisi şerif söylemiştir, okçuluğu sürekli teşvik etmiştir, okçuluk sünnet spordur ve ata sporlarımızın başında gelmektedir.

 

1. GRUP 

GÜN                                          CUMARTESİ                        
SAAT 10:00-11:00
YAŞ GRUBU  8,9,10 YAŞ
SÜRE  16 ŞUBAT 2019- 4 MAYIS 2019
KATKI BEDELİ                                400 TL

 

2. GRUP 

GÜN                                                                 CUMARTESİ                        
SAAT 11:10-12:10
YAŞ GRUBU 11,12,13 YAŞ
SÜRE 16 ŞUBAT 2019- 4 MAYIS 2019
KATKI BEDELİ 400 TL