ÇOCUK YAZ KAMPI 2018

ÇOCUK YAZ KAMPI 2018

2-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM) ve Üstün Zekâlılar ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) tarafından düzenlenen Çocuk Yaz Kampı sona erdi.

Çocuklar bir ay süresince dolu dolu geçen kampta mutfak, akıl oyunları, tasarla yap, jimnastik, doğal yaşam atölyelerinde yaparak-yaşayarak öğrenme fırsatı yakaladılar. Müze ve gezi programları ile yeni yerler keşfederken, eğlenceli etkinliklere katıldılar.

     Belpa Buz Pateni Sarayında eğitmenler eşliğinde düşe kalka buz pateni yapmayı öğrenirken keyifli anlar yaşadılar.

      ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde bilime ve teknoloji tarihine dair birçok eseri inceleme ve deneyimleme fırsatına eriştiler.

       Ankara’nın ilk sanayi müzesi olan ve tüm ülkelere ve geçmişten günümüze tüm dönemlere ait endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin sergilendiği Rahmi M. Koç Müzesi çocuklar için oldukça ilgi çekiciydi.

       Safranbolu Kristal Terası’nda büyüleyici doğayı adrenalin dolu bir seyir şansı yakaladılar. Yine Safranbolu’nun doğal güzelliklerinden biri olan Mencilis Mağarası’nda çocuklar, onları karşılayan dünya harikası sarkıt ve dikitler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

        Türkiye Bocce Bowling-Dark Federasyonu Kahramankazan Belediyesi salonunda Bocce sporunu tanıyarak deneyimleme fırsatı yakaladılar.

         Eymir Gölü’nün eşşiz güzelliği etrafında keyifli bir bisiklet turu yaptılar. 

         Ankara Vakıf Eserleri Müzesi gezisinin ardından Gençlik Parkı’nda doyasıya eğlendiler.

         Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Müzesinde, Yüksek Ziraat Enstitüsünden, günümüze değin uzanan bir süreçte kullanılmış olan özgün ders araç ve gereci, deneyim aleti, türlü böcek örneği, zaman-dizinsel olarak sergilenen türlü tarım araç-gereci görüp deneyimlediler.

         Kampın 3. Haftasının son günü günübirlik yaptıkları Çorum gezisinde çocuklar Alacahöyük Müzesinde Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit ve Frig dönemlerine ait eserleri ve Örenyerini incelediler. Ardından bir doğa harikası olan Çorum İncesu Kanyonu’nu gezen çocuklar, temiz hava ve doğanın tadını çıkardılar.

          Kampın son haftasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü (Anıtkabir) ziyaret eden çocuklar, yaşayan bir açık hava müzesi olan Altınköy’ü çok beğendi.

          Kampın son iki günü Bağlum Doğal Yaşam alanında çadır kuran çocuklar kamp heyecanını doyasıya yaşadı.

          Kapanış partisi ile kampa veda eden çocuklar, unutulmaz bir tatil geçirdiklerini söylediler.

            ÇODAM eğlenerek, yaparak-yaşayarak, yeni yerler keşfederek dolu dolu bir yaz tatili geçirmek isteyen tüm çocukları gelecek yılki yaz kampına bekliyor.

 


En Son Eklenenler
2. DÖNEM ATÖLYE ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ DUYURU
BASINDA BİZ
PAYLAŞ KAZAN
ÇOCUK YAZ KAMPI 2018
RESİM YETENEK TESPİT SINAVI SONUÇLARI
GELECEĞİN RESSAMLARI HAYRAN BIRAKTILAR